flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Безвідповідальні щодо своїх дітей батьки – відповідають перед судом

09 лютого 2018, 09:20

За безвідповідальне ставлення до своїх батьківських обов’язків на громадян Дніпропетровщини  суди наклали штрафи на суму близько 43 тис грн

Невиконання батьками обов’язків щодо належного виховання, відповідальності за виховання, навчання і розвитку своїх дітей завжди залишаються актуальними. За статистикою, саме низький рівень сімейного виховання та спілкування - серед найхарактерніших причин та умов скоєння правопорушень серед дітей.

Лише протягом 2017 року до судів Дніпропетровської області надійшло 2 тис 369 справ щодо порушення ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей). Розглянуто 2 тис 192 справи. Загальна сума штрафів, накладених на горе-батьків, склала 42 тис.646 грн, з них сплачено – близько 5 тис. грн.

Один з таких випадків нещодавно трапився у Дніпрі.  Ленінський районний суд притягнув до адміністративної відповідальності   жінку 1987 р. н. за ч.2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Громадянка, яка тимчасово ніде не працює, належним чином не виконує свої батьківські обов’язки з виховання неповнолітньої доньки. Через що на початку 2018 року дитина пішла з дому та почала займатись бродяжництвом. У судове засідання порушниця не з`явилась. До того ж, у травні минулого року жінка вже притягалась до адміністративної відповідальності за цією ж статтею.

Суд постановив правопорушницю притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у дохід держави.

Всього протягом 2017 року до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла 221 справа щодо порушення ст.184  КУпАП, розглянуто – 213 справ, на громадян накладено штаф на суму більше 5 тис грн.