Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протягом 2018 року до апеляційного суду надійшло 20 438 справ та матеріалів. З них: за 9 міс. роботи Апеляційного суду Дніпропетровської області — 15 263 справи та матеріали; за три місяці роботи Дніпровського апеляційного суду (жовтень — грудень 2018 року) – 5175 справ та матеріалів.
З них матеріалів та справ кримінального судочинства - 11 817, цивільного судочинства — 7237, справи про адміністративні правопорушення — 1343, цивільні та кримінальні справи за нововиявленими обставинами — 16 та 25 справ відповідно.
У 2018 році в проваджені апеляційного суду знаходилось 23812 справ та матеріалів, з них: цивільних справ та матеріалів – 10089, кримінальних – 12291, про адміністративні правопорушення – 1432.
Усього судом апеляційної інстанції протягом 2018 року розглянуто 19812 справ та матеріалів. З них: цивільні справи та матеріали — 6907, кримінальні справи та матеріали — 11562, справи про адміністративні правопорушення- 1343.
Середня кількість розглянутих справ на одного суддю палати з розгляду кримінальних справ за 9 міс. роботи Апеляційного суду Дніпропетровської області склала - 554,8 справ, за 3 міс роботи Дніпровського апеляційного суду — 347,2.
Щодо навантаження на суддів палати з розгляду цивільних справ, то ці показники склали відповідно - 285,1 та 118,3 справ на одного суддю
На розгляд до судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду у 2018 року надійшло 11817 кримінальних проваджень та матеріалів, а також — 1343 справи про адміністративні правопорушення
Значну кількість справ про адміністративні правопорушення, що переглядались в апеляційному порядку, становлять справи за ст. 124 КУпАП -порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна/ та ст. 130 КУпАП - керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
На розгляд судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду протягом 2018 року надійшло 7253 справ та матеріалів цивільного судочинства. Серед розглянутих цивільних справ позовного провадження найбільшу кількість становлять справи, що виникають із договорів; спори про недоговірні зобов’язання; спори, що виникають із сімейних правовідносин; спори, що виникають із трудових правовідносин тощо.
Крім того, під час зборів до відома суддів був доведений лист від Ради суддів України у якому наголошується, що рішення зборів суддів Дніпровського апеляційного суду від 02 жовтня 2018 року в частині визначення постійно-діючих колегій для розгляду цивільних справ у частині суду у місті Кривому Розі не є порушенням Положення про автоматизовану систему документообігу!
Нагадаємо, 02.10.2018 року протокольним рішення зборів суддів Дніпровського апеляційного суду було затверджено постійно-діючі колегії суддів та визначено, що цивільні справи з апеляційними скаргами, що надходять з Дзержинського, Довгинцівського, Жовтневого, Інгулецького, Саксаганського, Тернівського, Центрально-Міського районних судів Кривого Рогу, Нікопольського міськрайонного суду, Орджонікідзевського міського суду, Апостолівського, Криворізького, Софіївського, Широківського районних судів Дніпропетровської області розглядає колегія № 5 (Бондар Я.М., Зубакова В.П., Барильська А.П) у місті Кривий Ріг, судді колегії №4 (Каратаєва Л.О.. Ткаченко І.Ю, Деркач Н.М) є резервними для суддів колегії № 5. У місті Кривому Розі діє відділ забезпечення діяльності частини Дніпровського апеляційного суду у місті Кривому Розі (22 штатних посади), судді колегії № 5 постійно перебувають у місті Кривому Розі, усі справи місцевих судів, які визначені зборами суддів розподіляються між суддями колегії № 5.
Відповідно до ст.15 ЗУ “Про судоустрій та статус суддів” у судах, місцезнаходженням яких є декілька населених пунктів, при розподілі справ враховується розташування робочих місць суддів у відповідних населених пунктах, а також критерії, встановленні законом для визначення юрисдикції суду.
Збори суддів є зібранням суддів відповідного суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності цього суду та приймають колективні рішення з обговорюваних питань (ч.1.ст.128 ЗУ “Про судоустрій та статус суддів”). Збори суддів вирішують питання щодо внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів або працівників апарату суду та приймають із цих питань рішення, що є обов`язковими для суддів та працівників суду (п.1 ч.5 ст.128 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів”).
Відповідно до п.2 розділу VII Положення про автоматизовау систему документообігу суду, що затвердженно рішенням РСУ 26.11.2010 року № 30 (з наступними змінами та доповненнями) збори суддів вищих спеціалізованих судів,судів апеляційної та касаційної інстанції визначають основний склад постійних колегій суддів, кожна у кількості трьох суддів, які мають спільні спеціалізації. Для кожної постійної колегії суддів збори суддів відповідного суду визначають резервних суддів, з числа тих, що мають спеціалізації постійної колегії. Кількість резервних суддів постійної колегії має забезпечити виключення випадків неможливості заміни судді в колегії з підстав, визначених пунктами 4 та 5 Розділу VIII цього Положення.
Відповідно до п.3 розділу VII Положення збори суддів апеляційних судів визначають склад палат суду відповідно до вимог процесуального закону та ЗУ “Про судоустрій ф статус суддів”. Розділ 2 Положення визначає, що компетентними суддями є судді відповідного суду, які з урахуванням наявності відповідної спеціалізації та відсутності об`єктивних обставин можуть брати участь у розподілі конкретної судової справи.
Таким чином, судові справи підлягають автоматичному розподілу у відповідному суді між суддями, які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення процесуальних дій. Прицьому правом визначати особливості розподілу справ у передбачених законодавством випадках наділені збори суддів як органи суддівського самоврядування. Органцізація роботи суддів з питань внутрішньої діяльності суду є компетенцією зборів суддів і у тих судах, місцезнаходженням яких є декілька населених пунктів.
Таким чином, збори суддів Дніпровського апеляційного суду, використовуючи надані чинним законодавством повноваження та враховуючи розташування робочих місць суддів у м. Кривий Ріг та м. Дніпро визначили особливості розподілу цивільних справ з огляду на місцерозташування суду. Таке рішення зборів суддів щодо організації роботи Дніпровського апеляційного суду, місцезнаходження якого є декілька населених пунктів не може розглядатись як втручання у процес об`єктивного та неупредженного розподілу матеріалів цивільних справ між суддями чи порушення принципу випадковості (вірогідності), та не суперечить приписам Положення про автоматизовану систему документообігу.