flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Помічники суддів Дніпровського апеляційного суду взяли участь у програмі підготовки помічників суддів та консультантів місцевих загальних та апеляційних судів

05 квітня 2019, 12:55

1-5 квітня 2019 року помічники суддів Дніпровського апеляційного суду взяли участь у навчальній програмі з підготовки помічників суддів і консультантів місцевих загальних (окружних) та апеляційних судів, яке провело Дніпровське РВ НСШУ на базі апеляційного суду. Учасниками також стали помічники суддів та консультанти відповідних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.

У вітальній промові директор Дніпропетровського регіонального відділення Олександр Мартиненко представив викладацький склад, розповів учасникам про тематику вищезазначеного заходу і регламент роботи. Заступник директора регіонального відділення Алла Баштанник під час виступу зазначила, що в межах підготовки помічників суддів відбудеться апробація тренінгу на тему: “Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства”, побажала слухачам успіхів в отриманні знань і умінь на тренінгу, а також бути активними під час участі у навчальних заняттях і а надала відповіді слухачам на всі запитання щодо організації і проведення однотижневої підготовки помічників суддів.

Підготовка слухачів розпочалася з лекцій судді Максима Тауса щодо практичних питань застосування норм Конституції України і про кримінальне провадження на підставі угод.

Під час інтерактивних лекцій судді Лілії Дараган слухачі поглибили свої знання про методику оптимізації робочого часу, а також розглянули гендерні аспекти в організації роботи суду.

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Денис Голобородько розповів про формування антикорупційної культури державних службовців як способу протидії корупції, зупинився на проблемних питаннях заповнення декларацій і особливості електронного декларування доходів, а також зосередив увагу на відповідальності помічників суддів при здійсненні своїх обов’язків в рамках патронатної служби.

Суддя Ірина Єдаменко розпочала заняття з перегляду відеофільму про діяльність Європейського суду з прав людини, а потім розповіла про застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці. Ознайомила помічників суддів з правовими позиціями Європейського суду з прав людини, викладених в рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних.

Практично значущою для помічників суддів було навчальне заняття, на якому суддя Ірина Єдаменко зосередила увагу на методиці складання процесуальних документів і особливості формування тексту проектів судових рішень, ухвал і постанов суду.

Про актуальні питання застосування трудового законодавства при розгляді цивільних справ і про злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин, систем та комп’ютерних мереж та мереж електрозв’язку розповіла суддя Тамара Юрлагіна.

 

Цікавою для використання в роботі стала міні-лекція доцента кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат філологічних наук Неонілли Баракатової про особливості правопису із врахуванням змін та доповнень до сучасного ділового стилю. Під час виконання практичного завдання викладачка провела аналіз найбільш поширених помилок, здійснила експрес-опитування з використанням клікерів і надала відповіді на всі запитання.

Доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас розглянула засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду і детально зупинилась на психологічних аспектах спілкування з агресивно налаштованими відвідувачами суду і покращенні навичок спілкування з людьми з особливими потребами.

Суддя Максим Таус провів обговорення проблемних питань розгляду справ, передбачених статтею 124 КУпАП; а доцент, кандидат юридичних наук Денис Голобородько розглянув проблеми оскарження постанов у справах про адміністративні правопорушення (ст. 286 КАСУ).

Також в межах підготовки помічників суддів відбувся тренінг на тему: “Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства”. Для проведення цього заходу запрошені судді-викладачі Максим Таус (модератор) і Вікторія Березюк.

На початку тренінгу, після демонстрації відеороликів суддя Максим Таус провів модеровану дискусію, під час якої слухачі обговорили проблему тлумачення поняття “згода на секс”.

Протягом тренінгу учасники тренінгу прослухали міні-лекції щодо загальної характеристики злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості, зокрема осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку та розбещення неповнолітніх та виконають два практичних завдання. Наприкінці тренінгу відбулося вихідне тестування з використанням клікерів. Загалом на тренінгу помічники суддів отримали знання та вміння щодо проблем розмежування складів злочинів і особливості їх кваліфікації.

За інформацією Дніпровського РВ НСЖУ