Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
"У зв’язку зі змінами процесуального законодавства виникла необхідність визначити актуальні нормативи судового навантаження, а тому Рада суддів України, на виконання рішення ХVI з’їзду суддів, розпочинає заходи щодо визначення оптимальних нормативів судового навантаження. Крім того, пропонується визначити потреби у суддівських кадрах для кожного суду з урахуванням специфіки роботи судових установ та завдань, що стоять перед ними, досвіду застосування нових процесуальних норм протягом останнього року", - прокоментував ініціативу Голова Ради суддів України Олег Ткачук.
Аналогічне дослідження за методикою, яка передбачає проведення опитування суддів, було проведено у 2012 та 2016 роках.
За результатами проведених заходів рішенням Ради суддів України від 9 червня 2016 року №46 було затверджено рекомендовані показники середніх витрат часу на розгляд справ та коефіцієнтів складності справ за категоріями для суддів місцевих та апеляційних судів. Отримані результати також було підтверджено науково-експертним висновком Інституту економіко-правових досліджень НАН України.
Зважаючи на такі дослідження, щорічно, на основі вибіркових статистичних досліджень за звітний рік, визначається припустима тривалість роботи суддів.
"Зміни у процесуальному законодавстві, реорганізація українських судів, скорочення кількості суддів засвідчують, що виникла необхідність визначити актуальні нормативи суддівського навантаження. 183 справи на суддю на рік – це цифра, якою можна було оперувати у 2016 - 2017 роках і вона, на жаль, далека від реальності. У Раді ми знаємо, що в окремих судах судді розглядають від півтори до двох з половиною тисяч справ і це не правильно, це не відповідає фізичним можливостям людини, а також повністю спростовує колишні висновки щодо вірогідності "модельних справ" і "модельного навантаження", - зазначає Олег Ткачук.
Саме тому Рада суддів України, зі слів Олега Ткачука, наполягає на проведенні нового дослідження. Вже відомо, що допомагатиме у його проведенні, як і попереднього разу, Проект USAID "Нове правосуддя", яким вже розроблено спеціальну он-лайн анкету. А головною метою анкетування стане проведення експертної оцінки витрат часу на розгляд справ різних категорій.
Як зазначають у Раді суддів України та Державній судовій адміністрації України, анкетування необхідно провести "з метою збалансування судового навантаження" і просять суддів відповідально поставитись до опитування.
Окрім цього, РСУ пропонує обговорити у судах питання оптимальної штатної чисельності суддів та працівників суду та надати обгрунтування відповідних розрахунків.
Прес-служба РСУ