flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Практичні аспекти організації роботи помічників суддів та консультантів судів обговорюють на базі Дніпровського апеляційного суду

04 листопада 2019, 16:55

04 листопада 2019 року на базі Дніпровського апеляційного суду місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України розпочало підготовку помічників суддів і консультантів місцевих загальних (окружних) та апеляційних з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей. Навчання триватиме до 08 листопада 2019 року. Участь у підготовці беруть помічники суддів та консультанти Дніпровського апеляційного суду.

У вітальній промові директор Дніпропетровського регіонального відділення, суддя у відставці, Заслужений юрист України Олександр Мартиненко представив викладацький склад, розповів учасникам про тематику вищезазначеного заходу і регламент роботи. Заступник директора регіонального відділення, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник під час виступу зазначила, що в межах підготовки помічників суддів відбудуться два тренінги на тему: “Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства” і “Особливості розгляду цивільних справ за участі дітей в сімейних правовідносинах”, побажала слухачам успіхів в отриманні знань і вмінь під час роботи на тренінгах, брати активну участь в обміні досвідом з метою покращення ефективності своєї роботи.

Суддя Максим Таус розповість про застосування норм Конституції України як норм прямої дії під час розгляду справ, зосередить увагу слухачів на особливості кримінального провадження на підставі угод і проблемних питаннях скасування вироку за наслідками невиконання угоди про примирення чи визнання винуватості.

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Ганна Блінова проведе інтерактивну лекцію про виконання вимог Закону України “Про запобігання корупції”, ознайомить учасників підготовки з проблемними питаннями заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру і особливостями електронного декларування доходів.

Суддя Дмитро Парфьонов зупиниться на проблемах розмежування цивільної, адміністративної та господарської юрисдикцій і правилах визначення підсудності справ, а також обговорить практику розгляду Верховного Суду земельних спорів.

Під час проведення інтерактивної лекції про підготовку цивільних справ до судового розгляду, про вимоги до написання процесуальних документів і про порядок забезпечення доказів суддя Катерина Лукінова проведе аналіз найбільш поширених помилок.

Пізнавальним та актуальним буде виступ судді Ганни Майна стосовно загальних правил ведення судового діловодства в місцевих загальних та апеляційних судах, порядку сплати судового збору та перевірки працівниками суду зарахування судового збору до бюджету.

Суддя Олександр Стрельніков розгляне питання забезпечення спеціальної конфіскації заходами кримінально-процесуального характеру і обговорить судову практику про злочини у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг (розділ 17 КК України).

Також в межах підготовки помічників суддів відбудуться два тренінги.

Перший тренінг на тему: “Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства”. Для проведення цього тренінгу запрошені досвідчені судді-викладачі (тренери) Максим Таус і Вікторія Березюк. Метою тренінгу для помічників суддів є отримання знань та вмінь щодо проблем розмежування складів злочинів і особливості їх кваліфікації.

Протягом тренінгу слухачі братимуть участь у вхідному і вихідному тестуванні, прослухають міні-лекції щодо загальної характеристики злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості, а також виконають практичні завдання.

Другий тренінг на тему: “Особливості розгляду цивільних справ за участі дітей в сімейних правовідносинах”.

Модератор тренінгу, суддя у відставці Віра Гайдук зосередить увагу учасників на захисті прав дітей та їх обов’язках і розгляне особливості розгляду справ щодо визначення місця проживання дитини.

Суддя у відставці Галина Маймур розповість про захист майнових прав дітей і детально зупиниться на процесуальних аспектах розгляду цивільних справ щодо усиновлення.

Протягом тренінгу слухачі виконають практичні завдання, матимуть можливість обговорити проблемні питання з досвідченими суддями-викладачами.

Повний текст програми підготовки помічників суддів і консультантів місцевих загальних (окружних) та апеляційних судів розміщений на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.

За матеріалами  РВ НСШУ